Aspirine en cafeïne
Generieke naam: aspirine en cafeïne [ ASP-rin-and-KAF-een ]
Merknamen: Alka-Seltzer Morning Relief, Anacin, Bayer Back & Body, BC Arthritis, Cope, … toon alle 14 merken
Doseringsvormen: oraal poeder voor reconstitutie (1000 mg-65 mg; 845 mg-65 mg); orale tablet (400 mg-32 mg; 421 mg-32 mg; 500 mg-32 mg; 500 mg-32,5 mg); orale tablet, bruist (500 mg-65 mg)
Geneesmiddelklasse: Pijnstillende combinaties
Wat is aspirine en cafeïne?
Aspirine en cafeïne is een salicylaat (sa-LIS-il-ate). Het werkt door het verminderen van stoffen in het lichaam die pijn, koorts en ontsteking veroorzaken.
Cafeïne wordt in dit product gebruikt om de pijnstillende effecten van aspirine en cafeïne te versterken.
Aspirine en cafeïne is een combinatieproduct dat wordt gebruikt voor de behandeling van hoofdpijn, spierpijn, lichte artritispijn en koorts of lichaamspijn veroorzaakt door verkoudheid. Aspirine en cafeïne worden soms gebruikt om hartaanvallen, beroertes en pijn op de borst (angina pectoris) te behandelen of te voorkomen. Aspirine en cafeïne mogen alleen onder toezicht van een arts worden gebruikt voor cardiovasculaire aandoeningen.
Aspirine en cafeïne kunnen ook worden gebruikt voor doeleinden die niet in deze medicatiehandleiding worden vermeld.
Waarschuwingen
Aspirine kan maag- of darmbloedingen veroorzaken, die fataal kunnen zijn.
Aspirine kan ook een ernstige allergische reactie veroorzaken. Zoek medische noodhulp als u netelroos, piepende ademhaling of zwelling in uw gezicht, lippen, tong of keel heeft.
U mag geen aspirine en cafeïne gebruiken als u een actieve bloedingsstoornis heeft, zoals hemofilie.
Geef dit medicijn niet aan een kind of tiener met koorts, griepsymptomen of waterpokken. Aspirine kan het syndroom van Reye veroorzaken, een ernstige en soms dodelijke aandoening bij kinderen.
Voordat u dit geneesmiddel inneemt
U mag dit geneesmiddel niet gebruiken als u allergisch bent voor aspirine of cafeïne, of als u:
-
een recente geschiedenis van maag- of darmbloedingen;
-
actieve bloeding veroorzaakt door hemofilie of een andere bloedstollingsstoornis; of
-
een allergie voor een NSAID (niet-steroïde anti-inflammatoir geneesmiddel) zoals Advil, Motrin, Aleve, Orudis, Indocin, Lodine, Voltaren, Toradol, Mobic, Relafen, Feldene en anderen.
Geef dit medicijn niet aan een kind of tiener met koorts, griepsymptomen of waterpokken. Aspirine en cafeïne kunnen het syndroom van Reye veroorzaken, een ernstige en soms dodelijke aandoening bij kinderen.
Dit geneesmiddel kan maag- of darmbloedingen veroorzaken, die fataal kunnen zijn. Deze aandoeningen kunnen zonder waarschuwing optreden terwijl u aspirine en cafeïne gebruikt, vooral:
-
als u 60 jaar of ouder bent;
-
als u een maagzweer of een voorgeschiedenis van maag- of darmbloedingen heeft;
-
als u een bloedverdunner (warfarine, Coumadin) of steroïde medicijnen neemt;
-
als u meer dan 3 alcoholische dranken per dag drinkt; of
-
als u het geneesmiddel langer inneemt dan aanbevolen.
Vraag een arts of apotheker of het veilig voor u is om dit geneesmiddel in te nemen als u andere medische aandoeningen heeft, met name:
-
een bloedingsstoornis of maagproblemen;
-
hartziekte, hoge bloeddruk;
-
astma of seizoensgebonden allergieën;
-
lever- of nierziekte;
-
jicht; of
-
suikerziekte.
Dit geneesmiddel kan schadelijk zijn voor het hart van een ongeboren baby en kan ook het geboortegewicht verminderen of andere gevaarlijke effecten hebben. Vertel het uw arts als u zwanger bent of van plan bent zwanger te worden terwijl u aspirine en cafeïne gebruikt.
Aspirine en cafeïne kunnen in de moedermelk terechtkomen en kunnen een zogende baby schaden. U mag geen borstvoeding geven tijdens het gebruik van dit geneesmiddel.
Hoe moet ik aspirine en cafeïne innemen?
Gebruik precies zoals aangegeven op het etiket, of zoals voorgeschreven door uw arts. Niet gebruiken in grotere of kleinere hoeveelheden of langer dan aanbevolen.
Innemen met voedsel als aspirine en cafeïne uw maag van streek maken.
Los het poeder of de bruistablet op in ten minste 4 ons water. Roer en drink dit mengsel meteen op.
Als u geopereerd moet worden, vertel de chirurg dan van tevoren dat u aspirine en cafeïne gebruikt. Het kan zijn dat u voor een korte tijd moet stoppen met het gebruik van het geneesmiddel.
Gebruik dit medicijn niet als u een sterke azijngeur ruikt in de aspirine- en cafeïnefles. Het medicijn is mogelijk niet langer effectief.
Bewaren bij kamertemperatuur, uit de buurt van vocht en warmte.
Wat gebeurt er als ik een dosis mis?
Aangezien aspirine en cafeïne worden gebruikt wanneer dat nodig is, is het mogelijk dat u zich niet aan een doseringsschema houdt. Als u zich aan een schema houdt, gebruik dan de gemiste dosis zodra u eraan denkt. Sla de gemiste dosis over als het bijna tijd is voor uw volgende geplande dosis. Gebruik geen extra geneesmiddel om de vergeten dosis in te halen.
Wat gebeurt er als ik een overdosis heb?
Zoek medische noodhulp of bel de Poison Help-lijn op 1-800-222-1222.
Wat moet ik vermijden tijdens het gebruik van aspirine en cafeïne?
Als u aspirine en cafeïne gebruikt om een hartaanval of beroerte te voorkomen, vermijd dan ook het gebruik van ibuprofen (Advil, Motrin). Ibuprofen kan aspirine en cafeïne minder effectief maken. Als u beide medicijnen moet gebruiken, neem dan ibuprofen ten minste 8 uur vóór of 30 minuten nadat u de aspirine en cafeïne (niet-enterisch gecoate vorm) heeft ingenomen.
Vermijd het drinken van alcohol terwijl u aspirine en cafeïne gebruikt. Alcohol kan het risico op maagbloedingen verhogen.
Vraag een arts of apotheker voordat u medicijnen tegen verkoudheid of allergie, dieetpillen of pijnstillers gebruikt. Veel medicijnen die zonder recept verkrijgbaar zijn, bevatten aspirine of cafeïne. Door bepaalde producten samen te nemen, kunt u te veel van dit soort medicijnen binnenkrijgen. Controleer het etiket om te zien of een geneesmiddel aspirine, ibuprofen, ketoprofen, naproxen of cafeïne bevat.
Vraag uw arts voordat u aspirine en cafeïne gebruikt als u een antidepressivum gebruikt zoals citalopram, escitalopram, fluoxetine (Prozac), fluvoxamine, paroxetine, sertraline (Zoloft), trazodon of vilazodon. Als u een van deze geneesmiddelen gebruikt met een NSAID, kunt u gemakkelijk blauwe plekken krijgen of bloeden.
Bijwerkingen van aspirine en cafeïne
Zoek medische noodhulp als u een van deze tekenen van een allergische reactie heeft: netelroos; moeilijke ademhaling; zwelling van uw gezicht, lippen, tong of keel.
Aspirine en cafeïne kunnen ernstige bijwerkingen veroorzaken. Stop met het gebruik van aspirine en cafeïne en bel onmiddellijk uw arts als u:
-
oorsuizen, verwardheid, hallucinaties, snelle ademhaling, toevallen (convulsies);
-
ernstige misselijkheid, braken of maagpijn;
-
bloederige of teerachtige ontlasting, bloed ophoesten of braaksel dat op koffiedik lijkt;
-
koorts die langer dan 3 dagen aanhoudt; of
-
zwelling of pijn die langer dan 10 dagen aanhoudt.
Vaak voorkomende bijwerkingen van aspirine en cafeïne kunnen zijn:
-
maagklachten, brandend maagzuur;
-
slaperigheid; of
-
lichte hoofdpijn.
Dit is geen volledige lijst van bijwerkingen en er kunnen andere optreden. Bel uw arts voor medisch advies over bijwerkingen. U kunt bijwerkingen melden aan de FDA op 1-800-FDA-1088.
Welke andere medicijnen zullen aspirine en cafeïne beïnvloeden?
Andere geneesmiddelen kunnen een wisselwerking hebben met aspirine en cafeïne, waaronder geneesmiddelen op recept en medicijnen zonder recept, vitamines en kruidenproducten. Vertel elk van uw zorgverleners over alle geneesmiddelen die u nu gebruikt en alle geneesmiddelen die u begint of stopt met gebruiken.
Verdere informatie
Denk eraan, bewaar deze en alle andere geneesmiddelen buiten het bereik van kinderen, deel uw geneesmiddelen nooit met anderen en gebruik dit geneesmiddel alleen voor de voorgeschreven indicatie.
Raadpleeg altijd uw zorgverlener om er zeker van te zijn dat de informatie op deze pagina van toepassing is op uw persoonlijke omstandigheden.
Discussion about this post