Med NL
  • Home
  • Ziekten
    • All
    • Andere ziekten
    • Besmettelijke of parasitaire ziekten
    • Huidziektes
    • Kanker
    • Spijsverteringsziekten
    Rugpijn die uitstraalt naar lies en buik: oorzaak en behandeling

    Rugpijn die uitstraalt naar lies en buik: oorzaak en behandeling

    Perifere zenuwtumoren: symptomen en behandeling

    Perifere zenuwtumoren: symptomen en behandeling

    Rugpijn bij het ademen: oorzaak en behandeling

    Rugpijn bij het ademen: oorzaak en behandeling

    Hoofdpijn in de nek gepaard met spanning in de oogkassen

    Hoofdpijn in de nek gepaard met spanning in de oogkassen

  • Informatie over medicijnen
    Geneesmiddelen die worden gebruikt om misselijkheid te behandelen

    Geneesmiddelen die worden gebruikt om misselijkheid te behandelen

    Hypertensiebehandelingsmedicijn vermindert het risico op de ziekte van Alzheimer

    Hypertensiebehandelingsmedicijn vermindert het risico op de ziekte van Alzheimer

    Beste medicijnen voor de behandeling van sinusitis bij vrouwen die borstvoeding geven

    Beste medicijnen voor de behandeling van sinusitis bij vrouwen die borstvoeding geven

    Repertorium Antroposofische Geneesmiddelen

    Repertorium Antroposofische Geneesmiddelen

  • Gezondheidszorg
    Chronische pijn in spieren en gewrichten: oorzaak en behandeling

    Chronische pijn in spieren en gewrichten: oorzaak en behandeling

    Lage bloeddruk, hoofdpijn en hartkloppingen: oorzaak en behandeling

    Lage bloeddruk, hoofdpijn en hartkloppingen: oorzaak en behandeling

    Buikpijn, misselijkheid, duizeligheid, vermoeidheid en hoofdpijn

    Buikpijn, misselijkheid, duizeligheid, vermoeidheid en hoofdpijn

    Schadelijke gevolgen van te veel hardlopen

    Schadelijke gevolgen van te veel hardlopen

No Result
View All Result
  • Home
  • Ziekten
    • All
    • Andere ziekten
    • Besmettelijke of parasitaire ziekten
    • Huidziektes
    • Kanker
    • Spijsverteringsziekten
    Rugpijn die uitstraalt naar lies en buik: oorzaak en behandeling

    Rugpijn die uitstraalt naar lies en buik: oorzaak en behandeling

    Perifere zenuwtumoren: symptomen en behandeling

    Perifere zenuwtumoren: symptomen en behandeling

    Rugpijn bij het ademen: oorzaak en behandeling

    Rugpijn bij het ademen: oorzaak en behandeling

    Hoofdpijn in de nek gepaard met spanning in de oogkassen

    Hoofdpijn in de nek gepaard met spanning in de oogkassen

  • Informatie over medicijnen
    Geneesmiddelen die worden gebruikt om misselijkheid te behandelen

    Geneesmiddelen die worden gebruikt om misselijkheid te behandelen

    Hypertensiebehandelingsmedicijn vermindert het risico op de ziekte van Alzheimer

    Hypertensiebehandelingsmedicijn vermindert het risico op de ziekte van Alzheimer

    Beste medicijnen voor de behandeling van sinusitis bij vrouwen die borstvoeding geven

    Beste medicijnen voor de behandeling van sinusitis bij vrouwen die borstvoeding geven

    Repertorium Antroposofische Geneesmiddelen

    Repertorium Antroposofische Geneesmiddelen

  • Gezondheidszorg
    Chronische pijn in spieren en gewrichten: oorzaak en behandeling

    Chronische pijn in spieren en gewrichten: oorzaak en behandeling

    Lage bloeddruk, hoofdpijn en hartkloppingen: oorzaak en behandeling

    Lage bloeddruk, hoofdpijn en hartkloppingen: oorzaak en behandeling

    Buikpijn, misselijkheid, duizeligheid, vermoeidheid en hoofdpijn

    Buikpijn, misselijkheid, duizeligheid, vermoeidheid en hoofdpijn

    Schadelijke gevolgen van te veel hardlopen

    Schadelijke gevolgen van te veel hardlopen

No Result
View All Result
Med NL
No Result
View All Result
Home Informatie over medicijnen

Gebruik, bijwerkingen en waarschuwingen van paracetamol en cafeïne

by Rikkert Knapen, Pharm.D
04/10/2022
0

Pil AFE is Excedrin aspirinevrij paracetamol 500 mg / cafeïne 65 mg

Acetaminophen / cafeïne systemische paracetamol 500 mg / cafeïne 65 mg (AFE)

Acetaminophen en cafeïne

Generieke naam: paracetamol en cafeïne [ a-SEET-a-MIN-oh-fen-and-KAF-een ]

Merknamen: Excedrin Milde Hoofdpijn, Excedrin Quick Tab Pepermunt, Excedrin Quick Tab Spearmint, Excedrin Spanningshoofdpijn, Excedrin Spanningshoofdpijn Caplet, … toon alle 9 merken

Excedrin Tension Headache Express Gels, Excedrin Tension Headache Geltab, Valorin Extra, Excedrin Tension Headache Express

Doseringsvormen: orale tablet (325 mg-65 mg; 500 mg-65 mg); orale tablet, uiteenvallend (500 mg-65 mg)
Geneesmiddelklasse: Pijnstillende combinaties

Wat is paracetamol en cafeïne?

Acetaminophen is een pijnstiller en een koortsverlager.

Cafeïne wordt in dit product gebruikt om de pijnstillende effecten van paracetamol te versterken.

Acetaminophen en cafeïne is een combinatiegeneesmiddel dat wordt gebruikt om veel aandoeningen zoals hoofdpijn of spierpijn te behandelen.

Acetaminophen en cafeïne kunnen ook worden gebruikt voor doeleinden die niet in deze medicatiehandleiding worden vermeld.

Waarschuwingen

Gebruik niet meer van dit medicijn dan wordt aanbevolen. Een overdosis paracetamol kan uw lever beschadigen of de dood veroorzaken. Bel onmiddellijk uw arts als u misselijkheid, pijn in uw bovenbuik, jeuk, verlies van eetlust, donkere urine, kleikleurige ontlasting of geelzucht (gele verkleuring van uw huid of ogen) heeft.

Vraag een arts of apotheker voordat u andere medicijnen tegen verkoudheid, allergie, pijn of slaap gebruikt. Acetaminophen (soms afgekort als APAP) zit in veel combinatiegeneesmiddelen. Door bepaalde producten samen te nemen, kunt u te veel paracetamol krijgen, wat kan leiden tot een fatale overdosis. Controleer het etiket om te zien of een geneesmiddel paracetamol of APAP bevat.

In zeldzame gevallen kan paracetamol een ernstige huidreactie veroorzaken. Stop met het gebruik van paracetamol en cafeïne en bel onmiddellijk uw arts als u roodheid van de huid of uitslag heeft die zich verspreidt en blaarvorming en schilfering veroorzaakt.

Voordat u dit geneesmiddel inneemt

U mag geen paracetamol en cafeïne gebruiken als u daarvoor allergisch bent.

Vraag een arts of apotheker of het veilig voor u is om dit geneesmiddel in te nemen als u andere medische aandoeningen heeft, met name:

  • leverziekte of cirrose;

  • maagzweer;

  • een geschiedenis van alcoholisme; of

  • als u meer dan 3 alcoholische dranken per dag drinkt.

Het is niet bekend of dit geneesmiddel schadelijk is voor een ongeboren baby. Gebruik geen paracetamol en cafeïne zonder medisch advies als u zwanger bent.

Acetaminophen en cafeïne kunnen in de moedermelk terechtkomen en kunnen een zogende baby schaden. Gebruik dit medicijn niet zonder uw arts te vertellen als u een baby borstvoeding geeft.

Hoe moet ik paracetamol en cafeïne innemen?

Gebruik dit medicijn precies zoals aangegeven op het etiket, of zoals voorgeschreven door uw arts.

Gebruik niet meer van dit medicijn dan wordt aanbevolen. Een overdosis paracetamol kan uw lever beschadigen of de dood veroorzaken.

De oraal uiteenvallende tablet (Excedrin QuickTabs) moet direct op de tong worden geplaatst. Slik de tablet niet in zijn geheel door. Laat het in je mond oplossen zonder te kauwen. Meerdere keren doorslikken terwijl de tablet oplost. Indien gewenst kunt u vloeistof drinken om de opgeloste tablet te helpen doorslikken.

Neem contact op met uw arts als uw symptomen niet verbeteren na 7 dagen behandeling, of als u koorts heeft die langer dan 3 dagen aanhoudt, of als u zwelling of pijn heeft die langer dan 10 dagen aanhoudt.

Acetaminophen kan valse glucosetestresultaten in de urine veroorzaken. Neem contact op met uw arts als u diabetes heeft en u merkt veranderingen in de resultaten van de glucosetest tijdens het gebruik van paracetamol en cafeïne.

Bewaren bij kamertemperatuur, uit de buurt van warmte en vocht.

Wat gebeurt er als ik een dosis mis?

Aangezien paracetamol en cafeïne naar behoefte worden ingenomen, is het mogelijk dat u zich niet aan een doseringsschema houdt. Als u de medicatie regelmatig inneemt, neem dan de vergeten dosis in zodra u eraan denkt. Sla de gemiste dosis over als het bijna tijd is voor uw volgende geplande dosis. Neem geen extra geneesmiddel om de vergeten dosis in te halen.

Wat gebeurt er als ik een overdosis heb?

Zoek medische noodhulp of bel de Poison Help-lijn op 1-800-222-1222. Een overdosis paracetamol kan uw lever beschadigen of de dood veroorzaken.

De eerste tekenen van een overdosis paracetamol zijn verlies van eetlust, misselijkheid, braken, maagpijn, zweten en verwarring of zwakte. Latere symptomen kunnen zijn: pijn in uw bovenbuik, donkere urine en gele verkleuring van uw huid of het wit van uw ogen.

Wat moet ik vermijden tijdens het gebruik van paracetamol en cafeïne?

Vraag een arts of apotheker voordat u andere medicijnen tegen verkoudheid, allergie, pijn of slaap gebruikt. Acetaminophen (soms afgekort als APAP) zit in veel combinatiegeneesmiddelen. Door bepaalde producten samen te nemen, kunt u te veel paracetamol krijgen, wat kan leiden tot een fatale overdosis. Controleer het etiket om te zien of een geneesmiddel paracetamol of APAP bevat.

Vermijd het drinken van alcohol. Het kan uw risico op leverbeschadiging verhogen tijdens het gebruik van paracetamol.

Vermijd koffie, thee, cola, energiedrankjes of andere bronnen van cafeïne tijdens het gebruik van dit medicijn. Ze kunnen bijdragen aan de bijwerkingen van de cafeïne in de medicatie.

Bijwerkingen van paracetamol en cafeïne

Zoek medische noodhulp als u een van deze tekenen van een allergische reactie heeft: netelroos; moeite met ademhalen; zwelling van uw gezicht, lippen, tong of keel.

In zeldzame gevallen kan paracetamol een ernstige huidreactie veroorzaken die fataal kan zijn. Dit kan zelfs gebeuren als u in het verleden paracetamol heeft gebruikt en geen reactie heeft gehad. Stop met het gebruik van paracetamol en cafeïne en bel onmiddellijk uw arts als u roodheid van de huid of uitslag heeft die zich verspreidt en blaarvorming en schilfering veroorzaakt. Als u dit type reactie heeft, mag u nooit meer een geneesmiddel gebruiken dat paracetamol bevat.

Acetaminophen en cafeïne kunnen ernstige bijwerkingen veroorzaken. Stop met het gebruik van paracetamol en cafeïne en bel onmiddellijk uw arts als u:

  • lage koorts met misselijkheid, maagpijn en verlies van eetlust;

  • donkere urine, kleikleurige ontlasting; of

  • geelzucht (gele verkleuring van de huid of ogen).

Vaak voorkomende bijwerkingen van paracetamol en cafeïne kunnen zijn:

  • slaapproblemen (slapeloosheid); of

  • zich nerveus, prikkelbaar of zenuwachtig voelen.

Dit is geen volledige lijst van bijwerkingen en er kunnen andere optreden. Bel uw arts voor medisch advies over bijwerkingen. U kunt bijwerkingen melden aan de FDA op 1-800-FDA-1088.

Welke andere geneesmiddelen zullen paracetamol en cafeïne beïnvloeden?

Andere geneesmiddelen kunnen een wisselwerking hebben met paracetamol en cafeïne, waaronder geneesmiddelen op recept en medicijnen zonder recept, vitamines en kruidenproducten. Vertel elk van uw zorgverleners over alle geneesmiddelen die u nu gebruikt en alle geneesmiddelen die u begint of stopt met gebruiken.

Verdere informatie

Denk eraan, bewaar deze en alle andere geneesmiddelen buiten het bereik van kinderen, deel uw geneesmiddelen nooit met anderen en gebruik dit geneesmiddel alleen voor de voorgeschreven indicatie.

Raadpleeg altijd uw zorgverlener om er zeker van te zijn dat de informatie op deze pagina van toepassing is op uw persoonlijke omstandigheden.

Rikkert Knapen, Pharm.D

Rikkert Knapen, Pharm.D

Meer weten

Chronische pijn in spieren en gewrichten: oorzaak en behandeling
Gezondheidszorg

Chronische pijn in spieren en gewrichten: oorzaak en behandeling

01/04/2023
Geneesmiddelen die worden gebruikt om misselijkheid te behandelen
Informatie over medicijnen

Geneesmiddelen die worden gebruikt om misselijkheid te behandelen

01/04/2023
Lage bloeddruk, hoofdpijn en hartkloppingen: oorzaak en behandeling
Gezondheidszorg

Lage bloeddruk, hoofdpijn en hartkloppingen: oorzaak en behandeling

01/04/2023
Buikpijn, misselijkheid, duizeligheid, vermoeidheid en hoofdpijn
Gezondheidszorg

Buikpijn, misselijkheid, duizeligheid, vermoeidheid en hoofdpijn

31/03/2023
Rugpijn die uitstraalt naar lies en buik: oorzaak en behandeling
Andere ziekten

Rugpijn die uitstraalt naar lies en buik: oorzaak en behandeling

31/03/2023
Perifere zenuwtumoren: symptomen en behandeling
Kanker

Perifere zenuwtumoren: symptomen en behandeling

30/03/2023
Rugpijn bij het ademen: oorzaak en behandeling
Andere ziekten

Rugpijn bij het ademen: oorzaak en behandeling

30/03/2023
Schadelijke gevolgen van te veel hardlopen
Gezondheidszorg

Schadelijke gevolgen van te veel hardlopen

30/03/2023
Hoofdpijn in de nek gepaard met spanning in de oogkassen
Andere ziekten

Hoofdpijn in de nek gepaard met spanning in de oogkassen

30/03/2023

Discussion about this post

Nieuwste artikelen

Chronische pijn in spieren en gewrichten: oorzaak en behandeling

Chronische pijn in spieren en gewrichten: oorzaak en behandeling

01/04/2023
Geneesmiddelen die worden gebruikt om misselijkheid te behandelen

Geneesmiddelen die worden gebruikt om misselijkheid te behandelen

01/04/2023
Lage bloeddruk, hoofdpijn en hartkloppingen: oorzaak en behandeling

Lage bloeddruk, hoofdpijn en hartkloppingen: oorzaak en behandeling

01/04/2023
Buikpijn, misselijkheid, duizeligheid, vermoeidheid en hoofdpijn

Buikpijn, misselijkheid, duizeligheid, vermoeidheid en hoofdpijn

31/03/2023
Med NL

De inhoud van deze website is uitsluitend bedoeld voor informatieve en educatieve doeleinden. Raadpleeg een arts voor medisch advies, behandeling of diagnose.

Neem contact op: khaobanmuang@gmail.com

No Result
View All Result
  • Home
  • Ziekten
  • Informatie over medicijnen
  • Gezondheidszorg