Med NL
  • Home
  • Ziekten
    • All
    • Andere ziekten
    • Besmettelijke of parasitaire ziekten
    • Huidziektes
    • Kanker
    • Spijsverteringsziekten
    Rugpijn die uitstraalt naar lies en buik: oorzaak en behandeling

    Rugpijn die uitstraalt naar lies en buik: oorzaak en behandeling

    Perifere zenuwtumoren: symptomen en behandeling

    Perifere zenuwtumoren: symptomen en behandeling

    Rugpijn bij het ademen: oorzaak en behandeling

    Rugpijn bij het ademen: oorzaak en behandeling

    Hoofdpijn in de nek gepaard met spanning in de oogkassen

    Hoofdpijn in de nek gepaard met spanning in de oogkassen

  • Informatie over medicijnen
    Geneesmiddelen die worden gebruikt om misselijkheid te behandelen

    Geneesmiddelen die worden gebruikt om misselijkheid te behandelen

    Hypertensiebehandelingsmedicijn vermindert het risico op de ziekte van Alzheimer

    Hypertensiebehandelingsmedicijn vermindert het risico op de ziekte van Alzheimer

    Beste medicijnen voor de behandeling van sinusitis bij vrouwen die borstvoeding geven

    Beste medicijnen voor de behandeling van sinusitis bij vrouwen die borstvoeding geven

    Repertorium Antroposofische Geneesmiddelen

    Repertorium Antroposofische Geneesmiddelen

  • Gezondheidszorg
    Chronische pijn in spieren en gewrichten: oorzaak en behandeling

    Chronische pijn in spieren en gewrichten: oorzaak en behandeling

    Lage bloeddruk, hoofdpijn en hartkloppingen: oorzaak en behandeling

    Lage bloeddruk, hoofdpijn en hartkloppingen: oorzaak en behandeling

    Buikpijn, misselijkheid, duizeligheid, vermoeidheid en hoofdpijn

    Buikpijn, misselijkheid, duizeligheid, vermoeidheid en hoofdpijn

    Schadelijke gevolgen van te veel hardlopen

    Schadelijke gevolgen van te veel hardlopen

No Result
View All Result
  • Home
  • Ziekten
    • All
    • Andere ziekten
    • Besmettelijke of parasitaire ziekten
    • Huidziektes
    • Kanker
    • Spijsverteringsziekten
    Rugpijn die uitstraalt naar lies en buik: oorzaak en behandeling

    Rugpijn die uitstraalt naar lies en buik: oorzaak en behandeling

    Perifere zenuwtumoren: symptomen en behandeling

    Perifere zenuwtumoren: symptomen en behandeling

    Rugpijn bij het ademen: oorzaak en behandeling

    Rugpijn bij het ademen: oorzaak en behandeling

    Hoofdpijn in de nek gepaard met spanning in de oogkassen

    Hoofdpijn in de nek gepaard met spanning in de oogkassen

  • Informatie over medicijnen
    Geneesmiddelen die worden gebruikt om misselijkheid te behandelen

    Geneesmiddelen die worden gebruikt om misselijkheid te behandelen

    Hypertensiebehandelingsmedicijn vermindert het risico op de ziekte van Alzheimer

    Hypertensiebehandelingsmedicijn vermindert het risico op de ziekte van Alzheimer

    Beste medicijnen voor de behandeling van sinusitis bij vrouwen die borstvoeding geven

    Beste medicijnen voor de behandeling van sinusitis bij vrouwen die borstvoeding geven

    Repertorium Antroposofische Geneesmiddelen

    Repertorium Antroposofische Geneesmiddelen

  • Gezondheidszorg
    Chronische pijn in spieren en gewrichten: oorzaak en behandeling

    Chronische pijn in spieren en gewrichten: oorzaak en behandeling

    Lage bloeddruk, hoofdpijn en hartkloppingen: oorzaak en behandeling

    Lage bloeddruk, hoofdpijn en hartkloppingen: oorzaak en behandeling

    Buikpijn, misselijkheid, duizeligheid, vermoeidheid en hoofdpijn

    Buikpijn, misselijkheid, duizeligheid, vermoeidheid en hoofdpijn

    Schadelijke gevolgen van te veel hardlopen

    Schadelijke gevolgen van te veel hardlopen

No Result
View All Result
Med NL
No Result
View All Result
Home Informatie over medicijnen

Gebruik, bijwerkingen en waarschuwingen van paracetamol, dextromethorfan, pseudo-efedrine en pyrilamine

by Rikkert Knapen, Pharm.D
29/10/2022
0

Acetaminophen, dextromethorfan, pseudo-efedrine en pyrilamine

Generieke naam: paracetamol, dextromethorfan, pseudo-efedrine en pyrilamine [ a-SEET-a-MIN-oh-fen, pir-IL-a-meen, DEX-troe-meth-OR-fan, SOO-doe-e-FED-rin ]

Merknaam: Robitussin Night Relief
Doseringsvorm: orale vloeistof (108,3 mg-5 mg-10 mg-8,3 mg/5 ml)
Geneesmiddelklasse: combinaties van de bovenste luchtwegen

Wat is paracetamol, dextromethorfan, pseudo-efedrine en pyrilamine?

Acetaminophen is een pijnstiller en koortsverlager.

Dextromethorfan is een hoestonderdrukker. Het beïnvloedt de hoestreflex in de hersenen die hoesten veroorzaakt.

Pyrilamine is een antihistaminicum dat de effecten van natuurlijke chemische histamine in het lichaam vermindert. Histamine kan symptomen van niezen, jeuk, tranende ogen en loopneus veroorzaken.

Pseudo-efedrine is een decongestivum dat de bloedvaten in de neusholtes doet krimpen. Verwijde bloedvaten kunnen verstopte neus veroorzaken.

Acetaminophen, dextromethorfan, pseudo-efedrine en pyrilamine is een combinatiegeneesmiddel dat wordt gebruikt voor de behandeling van hoofdpijn, koorts, lichaamspijn, hoesten, loopneus, niezen, jeuk en tranende ogen veroorzaakt door allergieën, verkoudheid of griep.

paracetamol, dextromethorfan, pseudo-efedrine en pyrilamine behandelen geen hoest die wordt veroorzaakt door roken, astma of emfyseem.

Acetaminophen, dextromethorfan, pseudo-efedrine en pyrilamine kunnen ook worden gebruikt voor doeleinden die niet in deze medicatiehandleiding worden vermeld.

Waarschuwingen

Gebruik dit geneesmiddel niet als u de afgelopen 14 dagen een MAO-remmer heeft gebruikt, zoals isocarboxazide, linezolid, methyleenblauw-injectie, fenelzine, rasagiline, selegiline of tranylcypromine.

Gebruik niet meer van dit medicijn dan wordt aanbevolen. Een overdosis paracetamol kan uw lever beschadigen of de dood veroorzaken. Bel onmiddellijk uw arts als u misselijkheid, pijn in uw bovenbuik, jeuk, verlies van eetlust, donkere urine, kleikleurige ontlasting of geelzucht (gele verkleuring van uw huid of ogen) heeft.

In zeldzame gevallen kan paracetamol een ernstige huidreactie veroorzaken. Stop met het gebruik van dit geneesmiddel en neem onmiddellijk contact op met uw arts als u een rode huid of uitslag heeft die zich uitbreidt en blaarvorming en vervelling veroorzaakt.

Voordat u dit geneesmiddel inneemt

U mag dit geneesmiddel niet gebruiken als u allergisch bent voor paracetamol, dextromethorfan, pseudo-efedrine of pyrilamine.

Gebruik dit geneesmiddel niet als u de afgelopen 14 dagen een MAO-remmer heeft gebruikt. Er kan een gevaarlijke geneesmiddelinteractie optreden. MAO-remmers omvatten isocarboxazide, linezolid, fenelzine, rasagiline, selegiline en tranylcypromine.

Vraag een arts of apotheker of het veilig voor u is om dit geneesmiddel in te nemen als u andere medische aandoeningen heeft, met name:

  • leverziekte, cirrose, een voorgeschiedenis van alcoholisme of als u meer dan 3 alcoholische dranken per dag drinkt;

  • hartziekte, coronaire hartziekte;

  • verstopping in uw spijsverteringskanaal (maag of darmen);

  • blaasobstructie of andere plasproblemen;

  • glaucoom;

  • feochromocytoom (tumor van de bijnier);

  • overactieve schildklier; of

  • als u kalium gebruikt (Cytra, Epiklor, K-Lyte, K-Phos, Kaon, Klor-Con, Polycitra, Urocit-K).

Het is niet bekend of dit medicijn schadelijk is voor een ongeboren baby. Gebruik dit geneesmiddel niet zonder advies van een arts als u zwanger bent.

Acetaminophen, dextromethorfan, pseudo-efedrine en pyrilamine kunnen in de moedermelk terechtkomen en kunnen een zogende baby schaden. Antihistaminica en decongestiva kunnen ook de productie van moedermelk vertragen. Gebruik dit geneesmiddel niet zonder advies van een arts als u borstvoeding geeft.

Hoe moet ik paracetamol, dextromethorfan, pseudo-efedrine en pyrilamine gebruiken?

Gebruik precies zoals aangegeven op het etiket, of zoals voorgeschreven door uw arts. Niet gebruiken in grotere of kleinere hoeveelheden of langer dan aanbevolen. Dit geneesmiddel wordt meestal slechts voor een korte tijd ingenomen totdat uw symptomen verdwijnen.

Gebruik niet meer van dit medicijn dan wordt aanbevolen. Een overdosis paracetamol kan uw lever beschadigen of de dood veroorzaken.

Geef dit medicijn niet aan een kind jonger dan 4 jaar. Vraag altijd een arts voordat u een kind een hoest- of verkoudheidsmedicijn geeft. De dood kan optreden door verkeerd gebruik van medicijnen tegen hoest en verkoudheid bij zeer jonge kinderen.

Niet langer dan 7 dagen achter elkaar innemen. Stop met het innemen van het geneesmiddel en neem contact op met uw arts als u na 3 dagen gebruik nog steeds koorts heeft, na 7 dagen (of 5 dagen als u een kind behandelt) nog steeds pijn heeft, als uw symptomen erger worden of als u huiduitslag heeft , aanhoudende hoofdpijn of roodheid of zwelling.

Als u een operatie of medische tests moet ondergaan, vertel het dan van tevoren aan de chirurg of arts als u dit geneesmiddel in de afgelopen dagen heeft ingenomen.

Bewaren bij kamertemperatuur, uit de buurt van vocht en warmte. Laat vloeibare medicijnen niet bevriezen.

Wat gebeurt er als ik een dosis mis?

Aangezien paracetamol, dextromethorfan, pseudo-efedrine en pyrilamine worden ingenomen wanneer dat nodig is, is het mogelijk dat u zich niet aan een doseringsschema houdt. Als u de medicatie regelmatig inneemt, neem dan de vergeten dosis in zodra u eraan denkt. Sla de gemiste dosis over als het bijna tijd is voor uw volgende geplande dosis. Neem geen extra geneesmiddel om de vergeten dosis in te halen.

Wat gebeurt er als ik een overdosis heb?

Zoek medische noodhulp of bel de Poison Help-lijn op 1-800-222-1222. Een overdosis paracetamol kan dodelijk zijn.

De eerste tekenen van een overdosis paracetamol zijn verlies van eetlust, misselijkheid, braken, maagpijn, zweten en verwarring of zwakte. Latere symptomen kunnen zijn: pijn in uw bovenbuik, donkere urine en gele verkleuring van uw huid of het wit van uw ogen.

Wat moet ik vermijden tijdens het gebruik van paracetamol, dextromethorfan, pseudo-efedrine en pyrilamine?

Vraag een arts of apotheker voordat u andere medicijnen tegen verkoudheid, allergie, pijn of slaap gebruikt. Acetaminophen (soms afgekort als APAP) zit in veel combinatiegeneesmiddelen. Door bepaalde producten samen te nemen, kunt u te veel paracetamol krijgen, wat kan leiden tot een fatale overdosis. Controleer het etiket om te zien of een geneesmiddel paracetamol of APAP bevat.

Vermijd het drinken van alcohol. Het kan uw risico op leverbeschadiging verhogen terwijl u paracetamol gebruikt en kan bepaalde bijwerkingen van pyrilamine verhogen.

Dit geneesmiddel kan wazig zien veroorzaken of uw denken of reacties verminderen. Wees voorzichtig als u autorijdt of iets doet waarbij u alert moet zijn en duidelijk moet kunnen zien.

bijwerkingen van paracetamol, dextromethorfan, pseudo-efedrine en pyrilamine

Zoek medische noodhulp als u tekenen van een allergische reactie heeft: netelroos; moeilijke ademhaling; zwelling van uw gezicht, lippen, tong of keel.

In zeldzame gevallen kan paracetamol een ernstige huidreactie veroorzaken die fataal kan zijn. Dit kan zelfs gebeuren als u in het verleden paracetamol heeft gebruikt en geen reactie heeft gehad. Stop met het gebruik van dit geneesmiddel en neem onmiddellijk contact op met uw arts als u een rode huid of uitslag heeft die zich uitbreidt en blaarvorming en vervelling veroorzaakt. Als u dit type reactie heeft, mag u nooit meer een geneesmiddel gebruiken dat paracetamol bevat.

Dit geneesmiddel kan ernstige bijwerkingen veroorzaken. Stop met het gebruik van dit geneesmiddel en bel onmiddellijk uw arts als u:

  • bonzende hartslagen of fladderen in uw borst;

  • een licht gevoel in het hoofd, alsof je flauwvalt;

  • angst, hallucinaties, angstgevoelens;

  • weinig of niet plassen;

  • bleke huid, ongewone zwakte;

  • misselijkheid, pijn in uw bovenbuik, jeuk, verlies van eetlust, donkere urine, kleikleurige ontlasting, geelzucht (gele verkleuring van uw huid of ogen); of

  • gevaarlijk hoge bloeddruk (ernstige hoofdpijn, wazig zien, zoemen in uw oren, pijn op de borst, kortademigheid, onregelmatige hartslag, toevallen).

Vaak voorkomende bijwerkingen van paracetamol, dextromethorfan, pseudo-efedrine en pyrilamine kunnen zijn:

  • slaperigheid;

  • constipatie, diarree, maagklachten, braken; of

  • rusteloos of opgewonden voelen.

Dit is geen volledige lijst van bijwerkingen en er kunnen andere optreden. Bel uw arts voor medisch advies over bijwerkingen. U kunt bijwerkingen melden aan de FDA op 1-800-FDA-1088.

Welke andere geneesmiddelen zullen acetaminophen, dextromethorfan, pseudo-efedrine en pyrilamine beïnvloeden?

Vraag een arts of apotheker voordat u dit geneesmiddel gebruikt als u ook andere geneesmiddelen gebruikt, waaronder geneesmiddelen op recept en vrij verkrijgbare medicijnen, vitamines en kruidenproducten. Sommige geneesmiddelen kunnen bij gelijktijdig gebruik ongewenste of gevaarlijke effecten veroorzaken. Niet alle mogelijke interacties worden in deze medicatiehandleiding vermeld.

Het gebruik van dit geneesmiddel met andere geneesmiddelen die u slaperig maken of uw ademhaling vertragen, kan deze effecten verergeren. Vraag uw arts voordat u paracetamol, dextromethorfan, pseudo-efedrine en pyrilamine inneemt met een slaappil, verdovende pijnstiller, spierverslapper of medicijnen tegen angst, depressie of toevallen.

Verdere informatie

Denk eraan, bewaar deze en alle andere geneesmiddelen buiten het bereik van kinderen, deel uw geneesmiddelen nooit met anderen en gebruik dit geneesmiddel alleen voor de voorgeschreven indicatie.

Raadpleeg altijd uw zorgverlener om er zeker van te zijn dat de informatie op deze pagina van toepassing is op uw persoonlijke omstandigheden.

Rikkert Knapen, Pharm.D

Rikkert Knapen, Pharm.D

Meer weten

Chronische pijn in spieren en gewrichten: oorzaak en behandeling
Gezondheidszorg

Chronische pijn in spieren en gewrichten: oorzaak en behandeling

01/04/2023
Geneesmiddelen die worden gebruikt om misselijkheid te behandelen
Informatie over medicijnen

Geneesmiddelen die worden gebruikt om misselijkheid te behandelen

01/04/2023
Lage bloeddruk, hoofdpijn en hartkloppingen: oorzaak en behandeling
Gezondheidszorg

Lage bloeddruk, hoofdpijn en hartkloppingen: oorzaak en behandeling

01/04/2023
Buikpijn, misselijkheid, duizeligheid, vermoeidheid en hoofdpijn
Gezondheidszorg

Buikpijn, misselijkheid, duizeligheid, vermoeidheid en hoofdpijn

31/03/2023
Rugpijn die uitstraalt naar lies en buik: oorzaak en behandeling
Andere ziekten

Rugpijn die uitstraalt naar lies en buik: oorzaak en behandeling

31/03/2023
Perifere zenuwtumoren: symptomen en behandeling
Kanker

Perifere zenuwtumoren: symptomen en behandeling

30/03/2023
Rugpijn bij het ademen: oorzaak en behandeling
Andere ziekten

Rugpijn bij het ademen: oorzaak en behandeling

30/03/2023
Schadelijke gevolgen van te veel hardlopen
Gezondheidszorg

Schadelijke gevolgen van te veel hardlopen

30/03/2023
Hoofdpijn in de nek gepaard met spanning in de oogkassen
Andere ziekten

Hoofdpijn in de nek gepaard met spanning in de oogkassen

30/03/2023

Discussion about this post

Nieuwste artikelen

Chronische pijn in spieren en gewrichten: oorzaak en behandeling

Chronische pijn in spieren en gewrichten: oorzaak en behandeling

01/04/2023
Geneesmiddelen die worden gebruikt om misselijkheid te behandelen

Geneesmiddelen die worden gebruikt om misselijkheid te behandelen

01/04/2023
Lage bloeddruk, hoofdpijn en hartkloppingen: oorzaak en behandeling

Lage bloeddruk, hoofdpijn en hartkloppingen: oorzaak en behandeling

01/04/2023
Buikpijn, misselijkheid, duizeligheid, vermoeidheid en hoofdpijn

Buikpijn, misselijkheid, duizeligheid, vermoeidheid en hoofdpijn

31/03/2023
Med NL

De inhoud van deze website is uitsluitend bedoeld voor informatieve en educatieve doeleinden. Raadpleeg een arts voor medisch advies, behandeling of diagnose.

Neem contact op: khaobanmuang@gmail.com

No Result
View All Result
  • Home
  • Ziekten
  • Informatie over medicijnen
  • Gezondheidszorg